IV Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy

Home/Uncategorized/IV Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy

IV Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy

Już po raz IV w Muzeum Powstań Śląskich odbył się Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych. 7 grudnia 2019 roku na starcie stanęło 39 zawodniczek i zawodników.
Zawody w tym roku prowadzone były przez sędziego Damiana Kuchnę na dystansie siedmiu rund systemem szwajcarskim, tempem gry P 15.
Po zakończeniu ostatniej rundy podliczono wszystkie punkty i wyłoniono zwycięzców, którzy rywalizowali ze sobą w czterech grupach rozgrywkowych. O bardzo wyrównanym poziomie zawodów świadczą wyniki i dopiero dodatkowa wartościowość wyłaniająca najlepsze osoby do nagród na podium.
W kategorii dziewcząt młodszych rocznik 2013 – 2010 zwyciężyła
Natalia Manowska, drugie miejsce zajęła Oliwia Solich,
a trzecie miejsce zdobyła Alicja Kuchna. Wszystkie zawodniczki mieszkają w Świętochłowicach. W kategorii chłopców rocznika 2013 – 2010 pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Grymel z Chorzowa, drugie miejsce zdobył Bartosz Kułak, a trzeci był Piotr Tokarz . Obydwaj zawodnicy pochodzą ze Świętochłowic.
Kategorię dziewcząt rocznika 2009-2006 zdominowała Oliwia Fydrych, a drugie miejsce zajęła Kinga Trejderowska . W tym samym roczniku wśród chłopców zwyciężył Grzegorz Wites, miejsce drugie wywalczył Filip Nowak, a trzecie miejsce na podium zdobył Szymon Sawicki. Wszyscy zdobywcy miejsc na podium z grup starszych reprezentowali Świętochłowice.
Pani Elżbieta Augustyn – Komandera – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, Pani Katarzyna Lazaj – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Świętochłowicach oraz Pan Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wręczyli wspaniałe puchary
i dyplomy. Zdobywcy kolejnych miejsc poza podium obdarowani zostali z rąk naszych gości pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.
Dodatkowo każdy z uczestników w zależności od zajętej przez siebie lokaty mógł wybrać jedną z licznych nagród ufundowanych przez Muzeum Powstań Śląskich, Firmę BRICOMARCHE, Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka,
MS Śląsk Świętochłowice oraz książek szachowych przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świętochłowicach. Plakaty i dyplomy przygotowala firma TAG-MEDIA.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim w/w sponsorom imprezy. Wspaniały turniej z udziałem licznej grupy uczestników i duża ilość różnych nagród dla nich to finał wspólnego sukcesu, którym były kolejne zawody mikołajkowe w naszym mieście.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku
Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku
Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, buty i w budynku
Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie