Polska poezja współczesna na Wolnych Lekturach

//Polska poezja współczesna na Wolnych Lekturach

Polska poezja współczesna na Wolnych Lekturach

Pozyskiwanie i udostępnianie literatury współczesnej w bibliotece WolneLektury.pl to wyzwanie, które postawiła przed sobą fundacja Nowoczesna Polska. Kolejny krok mający na celu zwiększenie zasobów biblioteki o pozycje współczesne został właśnie osiągnięty. W ramach projektu „Wolna literatura na Wolnych Lekturach” w bibliotece zostało udostępnionych 20 tomików poetyckich współczesnych polskich poetek i poetów.

Na kolekcję składa się dwadzieścia książek poetyckich autorek i autorów o znaczącym dorobku literackim. Wszystkie zostały udostępnione na wolnej licencji (Licencja Wolnej Sztuki 1.3), która umożliwia legalne i szerokie korzystanie z tekstów każdemu użytkownikowi Internetu. Oznacza to, że każda zainteresowana osoba może z nich odtąd korzystać zgodnie z prawem   bezpłatnie przeglądać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Licencja ma charakter trwały: nawet gdyby jutro fundacja Nowoczesna Polska przestała istnieć, to prawa do korzystania z utworów należą już nieodwołalnie do całego społeczeństwa.

W kolekcji znalazły się następujące tomiki poetyckie: Dwa fiaty Justyny Bargielskiej, * Miłosza Biedrzyckiego, denpresja Marii Cyranowicz, Tlen Julii Fiedorczuk, Wiersze o fryzjerach Darka Foksa, Drugie dotknięcie Mariusza Grzebalskiego, Orinoko Wioletty Grzegorzewskiej, Nie jest gotowy Bożeny Keff, Sale sale sale Szczepana Kopyta, Zjadacze kartofli Juliana Kornhausera, Somnambóle fantomowe Joanny Mueller, Niska rozdzielczość Klary Nowakowskiej, Dolna Wilda Edwarda Pasewicza, Wychwyt Grahama Jacka Podsiadły, Biała książka Bianki Rolando, Próby negocjacji Marty Podgórnik, Pamiątki po nas Piotra Sommera, Życie na Korei Andrzeja Sosnowskiego, Samczyk Adama Wiedemanna, Nikon i Leica Agnieszki Wolny-Hamkało.

Kolekcja jest dostępna pod tym adresem.

By | 2017-08-30T12:40:24+00:00 Sierpień 30th, 2017|Categories: Nowości|