Biblioteka serdecznie zaprasza do współpracy szkoły i przedszkola z terenu Świętochłowic. W czasie cyklicznych zajęć organizowanych przez MBP dla przedszkoli wraz z dziećmi zwiedzamy barwny świat książek. Lekturę krótkich tekstów różnych autorów piszących dla dzieci wzbogacamy łamigłówkami, zagadkami i zabawami plastycznymi. Staramy się zachęcić dzieci do samodzielnego sięgania po książkę, budujemy przekonanie, że książka to źródło wiedzy, przyjemności, radości i zabawy. W tej chwili w filiach bibliotecznych MBP i przedszkolach odbywają się spotkania:

Podróże z Książką
Zajęcia prowadzone w przedszkolach przez bibliotekarki z Biblioteki Centralnej i Filii nr 5. Dzieciom czytane są bajeczki, opowiadania i wierszyki. Po lekturze młodzi słuchacze dyskutują z bibliotekarkami na tematy związane z przeczytanym tekstem i odpowiadają na zagadki. Dzieci rozwijają swoją spostrzegawczość i wyobraźnię.

Przedszkolaki w Bibliotece
Cykl spotkań dla przedszkolaków w  Filii nr 1, Filii nr 2 i Centrali. Pod tą nazwą kryją się pogadanki, lekcje biblioteczne, spotkania z najmłodszymi, dzięki którym Biblioteka staje się dla przedszkolaków miejscem pełnym magii, do którego będą chciały wrócić.

Książeczki z Bibliotecznej Półeczki
Spotkania dla przedszkolaków, na których omawiana jest książeczka, przybliżająca dzieciom otaczający świat. Lektura staje się tematem wykonywanych przez dzieci prac plastycznych. Tworzone są m.in. ilustracje do czytanych tekstów, wykorzystując różne techniki plastyczne. Tematyka zajęć jest różnorodna: od tolerancji przez korzyści płynące z czytania po ochronę przyrody. Dzieci rozwijają sprawność manualną, wrażliwość estetyczną i kreatywność. Spotkania prowadzi Filia nr 6.

Kontakt z filiami